Dlaczego powinienem gromadzić prywatny kapitał?

Aby zachęcić Państwa do przeczytania tego artykułu, chciałbym na samym początku przytoczyć trochę danych statystycznych z branży ubezpieczeniowej – co prawda dotyczą one USA, ale na pewno odzwierciedlają skalę problemu obejmującego również Polskę. 

Buffet ostrzega przed kupnem obligacji i złota

Warren Buffet, jeden z najbardziej znanych inwestorów giełdowych w historii, ostrzega przed obligacjami i odradza zakup złota. Twierdzi, że kupno spółek jest znacznie lepszym pomysłem. 

W swoim corocznym liście do akcjonariuszy Berkshire Hathaway Inc., obrazującym poglądy spółki na ekonomię, Warren Buffet ostrzegł inwestorów przed obligacjami, pisząc między innymi, że „Przez ostatni wiek te instrumenty zniszczyły siłę nabywczą inwestorów w wielu krajach, nawet jeżeli ich posiadacze otrzymywali odsetki i kapitał na czas”.

Ile pieniędzy miał Warren Buffett w Twoim wieku?

Doskonale znany wszystkim miliarder, popularnie nazywany Wyrocznią z Omahy, Warren Buffett, jest jednym z najbogatszych inwestorów na świecie. Jak się jednak okazuje 99% swojego obecnego majątku zgromadził dopiero po pięćdziesiątym roku życia. Nie oznacza to oczywiście, że mający obecnie 84 lata W. Buffett późno zaczął budować portfel inwestycyjny – na ścieżkę finansową trafił w bardzo młodym wieku. Dzisiaj chcielibyśmy sprawdzić jak zmieniał się jego majątek w kolejnych dekadach pracy zawodowej.

Obywatel Buffet nie zwalnia

Nie przyhamował go ani kryzys, ani rak. Warren Buffett głośniej niż kiedyś mówi o sprawach publicznych. I ostro inwestuje. Ostatnio w samoloty Po co Buffett zagląda na giełdę.

Warszawskie "kotłownie". Wyciągną ostatni grosz od inwalidy i wyśmieją straty klientów.

Tu pracownik dla pieniędzy zrobi wszystko. Za 10 tys. zł rozbierze się i przejdzie nago przez biuro lub namówi inwalidę do sprzedania wózka. Tu klientem trzeba gardzić. Gdy straci cały majątek, najlepiej go wyśmiać. W money.pl ujawniamy, jak bawią się szefowie warszawskich firm finansowych. To tak zwane "kotłownie". Działają w centrum, w eleganckich biurowcach. Gotują się od emocji, byle wyciągnąć od naiwnych kasę. Przez lata rosły bez kontroli. Aż do patologii. Teraz służby mają problem z ich zamykaniem.

Biuro regionalne w Rybniku

ul. Jankowicka 23/25 III piętro B/3/1 
44-200 Rybnik

+48 694 498 107

biuro@diament-df.pl